Waaruit bestaat de case?
E5 mode en Libelle werken al jaren samen rond een speciale kledingcollectie die door adverteerder en mediamerk wordt ontwikkeld en onder het label ‘Libelle’ verkocht wordt in de winkels van de retailer. Elk seizoen is er een nieuwe collectie, die door Libelle in de kijker wordt gezet. In de winkels geniet het merk Libelle dan weer van de nodige zichtbaarheid.
Ook op business vlak gaat het om een echte samenwerking. Beide partijen krijgen een deel van de inkomsten.
Waarom is het een win-win?
Het gaat om een hechte samenwerking. E5 mode kan beroep doen op de expertise van de stylistes van Libelle, terwijl Libelle zijn merk dan weer doortrekt naar een kledinglijn.
“Bovendien is er niet enkel de line extension zelf”, wijst Ingrid Vandergeynst, Business Unit Manager Extended Products bij Sanoma Advertising, op een voordeel voor de adverteerder. “Je wordt als retailer ook meegenomen in de communicatie en geniet zo van visibiliteit. Dat is meteen het grote voordeel dat mediamerken kunnen bieden.”
Het breder kader
Samenwerkingen op het vlak van brand extensions zijn heel wat meer dan marketingacties. Het gaat om ‘business’. Maar hierdoor worden de marketingtroeven ervan wel eens vergeten. Hoe nauwer de relatie die de adverteerder met de sterke magazine media community kan opbouwen, des te groter het effect op dit vlak.
Benieuwd naar andere cases en trends? Lees hier verder